Sunnuntai 7.3.2021
Osta Kallin hiihtokeskuksen kausikortit ja hissiliput kätevästi verkkokaupasta. Lippusi ladataan SnowCardille, jonka voi ostaa kassalla (5 €), jos sitä ei vielä ole.
Lisää ostoskoriin
Sisäänpääsylippu ympärivuotiseen LumiLinna365 elämystilaan.
Voit maksaa Kallin lasketteluvälineiden vuokran valmiiksi verkkokaupassa.
Maanantai 8.3.2021
Vuokraa E-Fatbike-pyörä ja pyöräile Kallin huipulle 5 km tampattua pyöräreittiä tai käy vaikka Kemijoen jäällä pitkälläkin retkellä.
Vuokraa Fatbike-pyörä ja pyöräile Kallin huipulle tai käy Kemijoen Rantatiellä ihailemassa jokimaisemia.
Ainutlaatuinen Kemin sarjakuvanäyttely ja Euroopan laajin jalokivikokoelma ovat nyt saman katon alla! Näe muun muassa Roope Ankka kassaholvissaan ja Suomen kuninkaan aito kruunu. Lue lisää..
Ajamme moottorikelkoilla 4-5 tuntia Kätkävaaran soilla, joen jäällä ja vaaran päälle ihailemaan maisemia. Opas noutaa asiakkaat Kemin hotelleilta.
Hiihdä jäätyneellä Perämerellä ja vieraile saarella, jossa sijaitsi alueen ensimmäinen saha. Opas kertoo tarinoita menneestä ja nykyisyydestä. Huomioi, että opastus on englanniksi, jos mukana on ulkomaisia matkailijoita.
Rajatonta temppuilua valtakunnan rajalla Torniossa. Tilaa hauskaan liikkumiseen on enemmän kuin naapurin isännällä peltoa. Nyt puiston saa yksityiskäyttöön 2 tunniksi. Aikuiset ilmaiseksi lasten seurassa!
Revontulisafari on iltasafari, jossa etsitään revontulia moottorikelkoilla Tervolan Kätkävaaralla. Opas noutaa asiakkaat Kemin hotelleilta.
Lähde etsimään revontulia Kallin näköalatornille keskellä Meri-Lappia ja kuule kiinnostavia tarinoita niistä ja alueesta. Lue lisää..
Tiistai 9.3.2021
Tämä helppo opastettu kierros vie sinut husky ajelulle ja kävelylle Kivaloiden päälle, jossa upeat maisemat. Lue lisää..
Keskiviikko 10.3.2021
Tervetuloa Arkadian talvipuistoon lasten mönkijäajelulle! Talvipuisto on avoinna lauantaisin klo 12-16 viikolla 10 myös keskiviikkona. Talvipuistossa asiakkaiden käytössä myös liukumäki ja kotakahvila on avoinna.
Tervetuloa Arkadian talvipuistoon poroajelulle! Talvipuisto on avoinna lauantaisin klo 12-16, viikolla 10 myös keskiviikkona. Talvipuistossa asiakkaiden käytössä myös liukumäki ja kotakahvila on avoinna.
Tule tutustumaan käsintehdystä paperista valmistettuihin upeisiin designtuotteisiin opastuksen kera. Lue lisää..
Kävele jäätyneellä merellä ja vieraile saarella, jossa sijaitsi alueen ensimmäinen saha. Opas kertoo tarinoita saarelta ja alueen historiasta. Opastus on englanniksi, jos retkelle osallistuu ulkomaisia matkailijoita.
Torstai 11.3.2021